Utenos alus, alaus, alus akcija
2013 UAB “Švyturys-Utenos alus”

Ar jums yra

18 metų?BŪK IŠTIKIMAS GAMTOS RĖMĖJAS

Gyventojai taros pridavė daugiau nei planuota, „„Utenos alus“ išvalys vieną Aukštaitijos ežerų

2016-04-06

Dvigubai greičiau nei planuota pasiektas „„Utenos alus“ inicijuotos aplinkosauginės iniciatyvos „„Būk ištikimu gamtos rėmėju“ keltas tikslas. Per kovą šalies gyventojai į taromatus pridavė 10 milijonų vienetų vienkartinės taros – buvo tikimasi, kad tokį kiekį gyventojai priduos tik per du mėnesius. Kovo pradžioje bendrovė buvo paskelbusi, kad gyventojams pridavus 10 milijonų vienkartinių įvairių gėrimų pakuočių, šiltajam sezonui prasidėjus ji išvalys vieno Aukštaitijos ežerų pakrantę ir įrengs poilsiavietę.

Šiandien paskelbti „„Užstato sistemos administratoriaus“ duomenys rodo, jog jau dabar į nuo vasario 1 dienos šalyje veikiančius taromatus jau priduota daugiau nei 11 mln. vienkartinių pakuočių. 10 milijonų iš jų – vien per kovo mėnesį. Dar pusė milijono vienkartinių pakuočių buvo surinkta rankiniu būdu.

„„Aktyvesnis nei planavome gyventojų įsitraukimas tvarkant vienkartines pakuotes mus nustebino ir kartu labai džiugina. Tikslas, kurį planavome pasiekti per 2 mėnesius, pasiektas dvigubai greičiau. Taigi ežerą mes tikrai išvalysime, belieka gyventojams nuspręsti, kurį. O ateityje tikimės, jog bus išlaikomas į taromatus priduodamos vienkartinės taros skaičius. Ypač svarbu to nepamiršti artėjant vasaros sezonui, kuomet nuvykę prie ežerų norime rasti tvarkingas pakrantes ir gražią gamtą“, – sako bendrovės „„Švyturys-Utenos alus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas.

Kiekvienas šalies gyventojas gali padėti išrinkti, kuris Aukštaitijos ežeras bus išvalytas, savo balsą iki gegužės 7 dienos atiduodamas „„Utenos alaus“ interneto svetainėje. Rinktis galima iš dviejų Utenos rajono ežerų – Klykių ar Giedrio. Šiuos du ežerus atsirinkti padėjo Utenos rajono savivaldybė.